2,812PLN

Gruzja niespiesznie – 11 dni pełnych wrażeń

  • Trasa: Ogrom gór Wielkiego Kaukazu *** słynne Batumi i Morze Czarne *** płynąca winem dolina Kachetii *** skalisty kanion rzeki Mtkwari pełen prastarych zabytków *** Tbilisi i Mccheta: obecna i pradawna stolica Gruzji.
  • Opublikowany: 10 kwietnia, 2015 4:45 pm
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
Gruzja niespiesznie – 11 dni pełnych wrażeń

Opis

Koszt wycieczki – 703€
Dodatkowo:przelot i ubezpieczenie
Termin: 30.07 – 10.08.2015 ( wylot 29 lipca o godz.23:55)

Podana cena w PLN zależna jest od kursu dolara.

Ogrom gór Wielkiego Kaukazu *** słynne Batumi i Morze Czarne *** płynąca winem dolina Kachetii *** skalisty kanion rzeki Mtkwari pełen prastarych zabytków *** Tbilisi i Mccheta: obecna i pradawna stolica Gruzji.
30.07. – 10.08.2015.
Zapraszamy do niezwykłego, egzotycznego kraju, którego różnorodność i piękno zachwyca nawet doświadczonych podróżników. Gruzja, choć jest niewielkim krajem, sama składa się z wielu mniejszych, różnorodnych regionów. Różnią się one od siebie wzajemnie krajobrazem, klimatem, bywa że i językiem ich mieszkańców, historią i kulturą. W ciągu jedenastu dni odwiedzimy, niespiesznie, najważniejsze regiony aby doświadczyć tego niezwykłego bogactwa: od błękitnego morza po wyższe od Alp góry, od żyznych dolin pokrytych winnicami po skaliste kaniony, od tętniącego życiem Tbilisi po opustoszałe płaskowyże południowej Gruzji, od futurystycznych wieżowców w Batumi po prastare skalne miasta i malownicze klasztory.
Gruzja to jednak nie tylko wspaniała przyroda i zabytki – to ojczyzna wina i kraj smakowitej kuchni. Słynna jest tradycja gruzińskich biesiad, na których wznosi się poetyckie toasty wśród morza wina i gór aromatycznych potraw. W ramach programu przewidziane są dwie uroczyste kolacje, na których doświadczycie Państwo czym jest smak gruzińskiej biesiady i gościnności.
Termin wycieczki jest dostosowany do lotów linii lotniczych wizzair z Warszawy.

1. Czwartek 30.07
Wylot w środę 29.07 o godzinie 23:55 z lotniska Okęcie. Przylot nad ranem do Kutaisi. Transfer do Tbilisi. Po drodze śniadanie w restauracji oraz zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji – Mcchety, m.in. wielkiej XI-wiecznej katedry i pięknie odnowionej starówki. Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Czas na regenerację po nocnym locie lub dla chętnych dodatkowe elementy zwiedzania Tbilisi. Wieczorem spacer po starym mieście, m.in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Wieczorem relaksująca kąpiel w gorących łaźniach siarkowych z masażem (dla chętnych za dodatkową opłatą). Obiadokolacja i nocleg.

2. Piątek 31.07
Rano śniadanie. Wyjazd tzw. Gruzińską Drogą Wojenną aż na grzbiet Wielkiego Kaukazu: przełęcz Dżwari 2395m. Postój na platformie widokowej ze wspaniałą panoramą Kaukazu. Przejazd do Kazbegi (Stepancminda) – miasteczka u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m). Wjazd jeepami na wzgórze Gergeti do XIV wiecznej cerkwi Cminda Sameba z okolic, której rozpościera się wspaniały widok na Kaukaz i miasteczko. Powrót na nocleg do Tbilisi (po drodze obiadokolacja).

3. Sobota 1.08
Śniadanie w hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Tbilisi. M.in. spacer po reprezentacyjnej Alei Rustawelego i Placu Niepodległości ze złotym pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji. Wizyta w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją złotych skarbów starożytnej Kolchidy i Iberii – pradawnych poprzedniczek dzisiejszego państwa gruzińskiego. Wieczór w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tradycyjnych tańców. Nocleg w hotelu.

4. Niedziela 2.08
Śniadanie w hotelu, wyjazd do Kachetii – światowej kolebki wina. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Alawerdi oraz pałacyku gruzińskich książąt z XIX wieku. Spacer odnowionymi uliczkami Telawi – stolicy Kachetii. Wieczorna supra – gruzińska uczta – w jednej z lokalnych winnic. Nocleg w Telavi.

5. Poniedziałek 3.08
Śniadanie. Objazd po Kachetii. Wizyta na zamku królewskim w Gremi. Zwiedzanie monastyru Nekresi położonego na wzgórzach u podnóża Kaukazu, skąd rozpościera się wspaniała panorama Kachetii zwanej także gruzińską Toskanią. Wizyta w wytwórni wina Graneli oraz w magazynach wina firmy Khareba. Magazyny zajmują wielokilometrowe tunele wydrążone w litej skale. Degustacje, m.in. win i koniaków. Nocleg w miasteczku Signagi w hotelu.

6. Wtorek 4.08
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Signagi – perły Kachetii, najpiękniej odrestaurowanego miasteczka w regionie. Wyjazd do monastyru Dawid Garedża, położonego w półpustynnej, odludnej okolicy w pobliżu uskoku tektonicznego. Dłuższy spacer po widowiskowej okolicy monastyrów, zwiedzanie dwóch z licznych kompleksów klasztornych sięgających historią VI wieku. Obiadokolacja w restauracji „Oasis Club” we wsi Udabno, gdzie w surowych warunkach Polacy założyli niezwykłą, klimatyczną restaurację. W godzinach wieczornych przejazd do Tbilisi na nocleg.
7. Środa 5.08
Śniadanie w hotelu w Tbilisi. Przejazd do Upliscyche – antycznego miasta wykutego w skale nad brzegami rzeki Mtkvari. Wizyta w muzeum Stalina (dla chętnych) w mieście Gori, miejscu narodzin dyktatora, oraz Bordżomi – uzdrowisku założonym przez carską rodzinę Romanowów, słynną ze swych mineralnych źródeł. Spacer po parku zdrojowym. Przejazd do miasta Achalcyche. Kolacja i nocleg w hotelu.

8. Czwartek 6.08
Śniadanie w hotelu. Podróż po Meschetii – niezwykłej krainie w południowej Gruzji, pełnej dzikiej przyrody i monumentalnych zabytków. Przejazd wzdłuż kanionu rzeki Mtkvari, tj. głębokiego na kilkaset metrów skalistego wąwozu, nad którym górują płaskowyże i łagodne góry Małego Kaukazu. Zwiedzanie prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat – rówieśniczki mitycznej Troi. Wizyta w skalnym mieście Wardzia, olbrzymim kompleksie jaskiń wykutym w pionowym klifie. W pochodzącej z XIII wieku Wardzii mogło mieszkać nawet kilkanaście tysięcy ludzi. Wizyta w pobliskim zamku Chertwisi, również z XIII wieku. Oba miejsca to pamiątki po największym władcy w historii Gruzji – królowej Tamar, za której czasów Gruzja była mocarstwem panującym nad całym dzisiejszym Zakaukaziem. Po południu powrót do Achalcyche, zwiedzanie gruzińsko-tureckiej twierdzy Rabat z meczetem, medresą i wieżą, z której rozciąga się rozległa panorama okolicy. Kolacja i nocleg w Achalcyche.

9. Piątek 7.08
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Achalcyche. Przejazd do regionu Adżarii – Batumi i okolic. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie, na tzw. Zielonym Przylądku. Kolacja i nocleg w hotelu w centrum XIX-wiecznej starówki Batumi.

10. Sobota 8.08
Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Po południu zorganizowane zwiedzanie miasta oraz pobliskiej rzymskiej twierdzy Gonio z I wieku n.e. Przejazd do Ajarian Wine House – stylowej restauracji w subtropikalnych górach tzw. Górnej Adżarii. Tutaj także oddamy się ucztowaniu w gruzińskim stylu. Nocleg w Batumi.

11. Niedziela 9.08
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd w okolice Kutaisi. Zwiedzanie monastyru i średniowiecznego uniwersytetu Gelati z XII wieku (obiekty z listy UNESCO) oraz jaskini krasowej Prometeusz. Kolacja w pobliskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Kutaisi.

12. Poniedziałek 10.08
Około godz. 3.30 wyjazd na lotnisko i powrót do Polski.

ID ogłoszenia: 7285527fdc505d9e

Brak tagów

  

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ogłoszenie.

Informacje o autorze ogłoszenia

  • Dodane przez: roben
  • Zarejestrowany: 10 kwietnia, 2014

Inne ogłoszenia dodane przez roben

Ostatnie ogłoszenia dodane przez roben »

Skontaktuj się z nami

Sterling Group Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 115
00-102 Warszawa
NIP: 525-25-72-230
tel. (22) 620-53-75
e-mail: biuro@strerlingpolska.pl