1,899PLN

RUMUNIA 8 DNI

  • Opublikowany: 18 lutego, 2015 10:11 pm
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
RUMUNIA 8 DNI

Opis

Trasa zagraniczna: Hunedoara – Alba Julia – Sibiu – ok. Sibiu (1) – Curtrea de Arges – ok. Pitesti (1) – Bukareszt – ok. Bularesztu (1) – Bran – Rasnov – Prejmer – Brasov – ok. Brasov (1) – Sighishoara – ok. Cluj Napoca (1) – Cluj Napoca – Oradea

1. DZIEŃ
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd (z krótkimi postojami) przez Słowację i Węgry w kierunku Rumunii
2 DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do Hunedoary. Zwiedzanie XVI – wiecznego gotyckiego zamku, jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Przejazd do Alby Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie cytadeli oraz katedry, miejsca pochówku księcia siedmiogrodzkiego – Jana Hunyadya. Przejazd do Sibiu, zwanego miastem artystów. Spacer po zabytkowym centrum z trzema placami i charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”. Znajduje się tam również XVI – wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Zakwaterowanie w hotelu w ok. Sibiu, kolacja (fakultatywnie), nocleg

3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Karpaty do Curtrea de Arges, zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole. Natępnym puntem wycieczki będą ruiny twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Nocleg w hotelu w ok Pitesti. Kolacja (fakultatywnie).

4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu. Miasto zwane jest Paryżem Bałkanów, gdyż znajduje się tam neoklasycystyczna zabudowa oraz szerokie bulwary. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in.: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie – siedzibę filharmonii, Pałac Primaveri i Pałac Cotroceni – siedzibę prezydenta. Przejazd do hotelu na obrzeżach Bukaresztu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran – z zamkiem strzegącym wąskiej doliny – będącym ulubionym miejscem wypoczynku królowej Marii; Rasnov – z XIII – wiecznym malowniczym zamkiem; Prejmer – saska wioska wpisana na listę UNESCO, z jedynym w swoim rodzaju „chłopskim zamkiem”. Przejazd do maista Brasov – najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miesta Rumunii. Barokowy rynek maista uznawany jest za najpiękniejszy w całej Rumunii. Przejazd do hotelu w ok. Brasova, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula. Zwiedzimy: Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, a także dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula. Przejazd przez Targu Mures z krótkim postojem w centrum miasta. Przejazd do hotelu w ok. Cluj Napoca, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie. Spacer po Cluj Napocy – miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu, słynącego z Cytadeli, kościoła św. Michała, pomnika sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina. Przejazd do Oradei – najpiękniejszego barokowego miasta Rumunii, krótki spacer po urokliwym miasteczku. Wyjazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ
Powrót do kraju. Przyjazd do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Termin Cena w zł
26.04 – 03.05 1899
19.07 – 26.07 1899
20.09 – 27.09 1899
Dopłata do pok. 1-os: 450 zł
Dopłata do 5 obiadokolacji (bez napoi): 300 zł/os

CENA OBEJMUJE:
– przejazd autokarem (barek, klimatyzacja, dvd, wc)
– 5 noclegów w hotelach **/*** w pok. 2-osobowych z łazienką
– 5 sniadań kontynentalnych
– opiekę pilota
– ubezpieczenie
– program turystyczny

CENA NIE OBEJMUJE:
– biletów stepów do zwiedzanych obiektów, przewodników, łącznie ok. 65 Euro/os
– obiadokolacji

ID ogłoszenia: 12254e50dc35380b

Brak tagów

  

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ogłoszenie.

Skontaktuj się z nami

Sterling Group Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 115
00-102 Warszawa
NIP: 525-25-72-230
tel. (22) 620-53-75
e-mail: biuro@strerlingpolska.pl