1,650PLN

LITWA ŁOTWA ESTONIA FINLANDIA 6 dni

  • Trasa: Ryga (1) – Tallin (3) – (Helsinki) – Wilno (1)
  • Opublikowany: 18 lutego, 2015 9:48 pm
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
LITWA ŁOTWA ESTONIA FINLANDIA 6 dni

Opis

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Rygi, m.in. Starego Miasta, w obrębie którego znajdują się: Kościoły Św. Piotra i Św. Jakuba, Katedra Domska, ratusz i parlament, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Trzej Bracia – średniowieczne kamienice. Czas wolny. Przejazd do Tallina na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, baszt obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice –Długa i Krótka Noga, Ratusz miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Po południu czas wolny na starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ
Wczesne śniadanie (możliwy suchy prowiant na drogę). Przeprawa promem do Helsinek, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół w skale, katedra protestancka, Plac Senacki, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Czas wolny. W czasie wolnym proponujemy dla chętnych zwiedzanie fortecy Suomenlinna (koszt ok. 10 EUR). Forteca jest położona na jednej z wysp, na którą popłyniemy tramwajem morskim. Twierdza została wybudowana przez Szwedów w XVIII wieku w celu ochrony miasta przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Powrót do Tallina w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
Uwaga: w zależności od godzin promu – obiadokolacja możliwa w Helsinkach.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, pod wieczór zwiedzanie Wilna (spacer z pilotem po starówce), zobaczymy m.in.: Plac Katedralny, pałac prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza, powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie starówki wileńskiej: Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, a także Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Ok. godz. 13:00 wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin Cena w zł
28.04 – 03.05 1650
02.06 – 07.06 1650
28.07 – 02.08 1650

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 360,- zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
– przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd, barek , wc),
– 5 noclegów w Rydze, w Tallinie i w Wilnie w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
– 5 śniadań i 5 obiadokolacji (serwowane),
– przeprawę promem Tallin-Helsinki-Tallin,
– przewodników w Rydze, Tallinie i Wilnie,
– program turystyczny,
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie.

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
– biletów wstępu i fakultatywnego zwiedzania fortecy Suomenlinna w Helsinkach – ok. 6 EUR

ID ogłoszenia: 72554e50841bbe68

Brak tagów

  

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ogłoszenie.

Skontaktuj się z nami

Sterling Group Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 115
00-102 Warszawa
NIP: 525-25-72-230
tel. (22) 620-53-75
e-mail: biuro@strerlingpolska.pl