2,600PLN

KRAJE NADBAŁTYCKIE 8 dni

  • Trasa: Ryga (1) – Tallin (1) – Helsinki (1) – Sankt Petersburg (3) – Wilno (1)
  • Opublikowany: 18 lutego, 2015 10:08 pm
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
KRAJE NADBAŁTYCKIE 8 dni

Opis

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Rygi, m.in.: Starego Miasta, w obrębie którego znajdują się: Kościoły Św. Piotra i Św. Jakuba, Katedra Domska, ratusz i parlament, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Trzej Bracia – średniowieczne kamienice. Czas wolny. Przejazd do Tallina na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, baszty obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice –Długa i Krótka Noga, Ratusz miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Przeprawa promem do Helsinek. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Helsinkach lub na obrzeżach Helsinek.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Helsinek z pilotem, m.in.: kościół w skale, katedra protestancka, Plac Senacki, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II, Przejazd do Sankt Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sankt Petersburga, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: cerkiew i klasztor Smolny, gmach admiralicji, gmach sztabu generalnego, Pałac Marmurowy (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypel Wyspy Wasiliewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt, Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie).
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady! Powrót do Petersburga i ciąg dalszy zwiedzania miasta: Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Plac Sztuki, pomnika Puszkina. Po południu czas wolny – spacer Newskim Prospektem – centrum handlowe i kulturalne St. Petersburga. Dla chętnych rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd do Wilna. Przyjazd do hotelu w Wilnie w godzinach wieczornych, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie starówki wileńskiej: Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Ok. godz. 13.00 wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin Cena w zł
31.05 – 07.06 2600
21.06 – 28.06 2600
09.08 – 16.08 2500

Dopłata do pokoju 1-osobowego : 490,- zł

UWAGA:
30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 aktualne zdjęcie (kolorowe), wniosek wizowy (wypełniony elektronicznie na stronie konsularnej visa.kdmid.ru ) i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi obok siebie stronami.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
– przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd/video, barek , wc),
– przeprawę promem Tallin-Helsinki,
– 7 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
– 7 śniadań i 7 obiadokolacji (serwowane),
– przewodników w Rydze, Tallinie, Sankt Petersburgu i w Wilnie,
– program turystyczny,
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie,

CENA NIE OBEJMUJE :
-kosztu wizy rosyjskiej (330 zł) – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 65 EUR)
-udziału w wieczorze folklorystycznym (ok. 15 EUR)
-rejsu statkiem po rzekach Petersburga (ok. 15 EUR)

ID ogłoszenia: 74754e50d1c1056b

Brak tagów

  

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ogłoszenie.

Informacje o autorze ogłoszenia

  • Dodane przez: roben
  • Zarejestrowany: 10 kwietnia, 2014

Inne ogłoszenia dodane przez roben

Ostatnie ogłoszenia dodane przez roben »

Skontaktuj się z nami

Sterling Group Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 115
00-102 Warszawa
NIP: 525-25-72-230
tel. (22) 620-53-75
e-mail: biuro@strerlingpolska.pl